Materiały łatwe w utrzymaniu czystości

Prowadzisz hotel, pensjonat czy może schronisko młodzieżowe? W takim razie, masz świadomość tego, jak ważną dla jego wizerunku kwestią jest czystość. Trzeba liczyć się z tym, że nawet jeśli hotel byłby pięciogwiazdkowy, ale brudny, zaniedbany, to będzie mimo wszystko budził niechęć. Znacznie bardziej będzie wtedy przyciągał mniej ekskluzywny hotel, ale taki w którym wszystko lśni czystością. Jednak, mimo iż sprzątanie wydaje się nam łatwe, to może stanowić naprawdę spory kłopot.

Czyste kanapy i sofy

Bardzo często, przy rejestracji jest kanapa czy fotel, na których można odpocząć kiedy kolejka jest długa. Czeka tam więc niekiedy mnóstwo osób przez cały dzień, które pija kawę, podgryzają przekąski czy mają brudne ręce z pączka. Wszystko to, ląduje na kanapie. Z racji, że jest to mebel, który widzimy od razu po wyjściu do hotelu, może cały pobyt budzić niechęć, jeśli będzie cały brudny. Dlatego, trzeba dbać o to, aby nie pojawiały się plamy na takiej kanapie.

Wybór obicia

Lepiej zapobiegać niż później stać ze szczotką i detergentem. Jeśli wybierzemy podczas kupna odpowiedni materiał obiciowy kanapy, to nie będziemy mieć problemu z tym, żeby później pozbyć się z niego plam. Jaki sprawdzi się najlepiej? Powinien być wytrzymały, ładnie się prezentować i ułatwiać utrzymywanie czystości. Najlepiej więc wybrać kanapę obita skajem, skórą czy śliskim materiałem, który nie będzie wsiąkał plam. Wystarczy wtedy jedynie zetrzeć plamę z powierzchni kanapy.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*