W jakim stylu zaprojektować mieszkanie?

Dla większości ludzi, zaprojektowanie wystroju wnętrz kojarzy się z czyś banalnym i niewymagającym szczególnych umiejętności. Tymczasem, wcale tak to nie wygląda. Okazuje się bowiem, że zaprojektujemy sobie dwa pokoje i brakuje nam pomysłów. Co więcej, bardzo często nie mamy wiedzy na temat tego, jak łącząc konkretne style, jakich użyć ze sobą kolorów oraz wiele innych. Dość często zdarza się, że uda nam się ładnie zaplanować rozstaw mebli w salonie, a później okazuje się, że została nam komoda, albo szafka, która nigdzie nie pasuje, a zapomnieliśmy o niej.

Jaki Ty wolisz styl?

Jeśli chcesz, aby Twoje mieszkanie zostało profesjonalnie zaprojektowane, to skorzystaj z usług osoby, która się na tym zna czyli projektanta. Jednak nie każdego na to stać, więc warto co nieco dowiedzieć się o różnych stylach i próbować samodzielnie. Jeśli podoba Ci się polski styl, to wybierz meble z drewna jak buk czy dąb. Styl angielski to przepych i nietypowe egzotyczne meble.

Styla skandynawski czy niemiecki

Styl skandynawski jest prosty i surowy. W Finlandii i Szwecji łóżka oraz meble wypoczynkowe są bardzo nietypowe, symetryczne o prostych kształtach. Niemcy wolą perfekcję i lubią meble egzotyczne o gładkiej powierzchni, bardzo lubą oni również meble z bambusa. Bez względu na to jaki styl wybierzesz. Zwracaj uwagę na obicia mebli wypoczynkowych. Materiał powinien być solidny, wytrzymały i odporny na zbrudzenia.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*