Kursy zwiększające szanse na rynku pracy

Rynek pracy nie jest zamkniętym okręgiem i potrafi być elastyczny. Dobrym przykładem na to jest możliwość przekwalifikowania się bądź nabycia nowych umiejętności poprzez kursy.

Jest co najmniej kilka placówek, dzięki którym bezrobotni jak i ci, którzy chcą nabyć nowe umiejętności, mają szansę na zdobycie dyplomu. To już nie tylko Urząd Pracy, szkoły zawodowe, ale i liczne ośrodki. Z takich możliwości korzystają głównie mężczyźni (z racji specyfiki praktyk), choć i na takich lekcjach można spotkać również kobiety. Chętni na uczestnictwo w kursach m.in. na wózki widłowe, obsługi suwnic czy na układnice magazynowe mogą zgłosić się do wybranego miejsca i rozpocząć naukę. Podstawowe wymagania to zazwyczaj osiągnięcie pełnoletności, posiadanie podstawowego wykształcenia i dobry stan zdrowia. Każdy taki kurs kończy się certyfikatem, który jest dowodem i przepustką do zdobycia nowej, czasami lepszej pracy.

Wiele takich kursów składa się z kilku etapów: cześć teoretycznej i praktycznej oraz egzaminu. Oferta jest dość bogata np. szkolenia sep czy opracowanie instrukcji bezpieczeństwa pożarowego, dlatego też każdy powinien znaleźć coś dla siebie. CV bogatsze o takie doświadczenia stanowią atrakcję dla pracodawcy.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*